♥ Hrek : „Ez a Trja Homrosznak is tetszene” |
„Ez a Trja Homrosznak is tetszene”
LILLA 2004.05.17. 18:06
avagy mi trtnt a Trja sajttjkoztatjn Cannes-ban
Az albbi szernytelennek tn kijelents egyenesen Wolfgang Petersentl szrmazik aki, tbb olyan krdst is kapott a Trja sajtesemnyn, amelyek olyan – dramaturgiailag - fontos rszleteket krnek szmon a filmen, melyek Homrosz Iliszban szerepelnek. Br az erre vonatkoz krdseket Petersen lelkesen tovbb passzolta a tma szakavatott kpviseljnek, de a legtbb krdsre maga vlaszolt.
A fenti krdst magnak a forgatknyvr David Benioffnak adta t Wolfgang Petersen, de azt, hogy mirt maradtak ki az istenek a filmbl, sajt maga vlaszolta meg. Szerinte attl kpes a trtnet igazn a mai nzkhz szlni, hogy emberek kztti konfliktusokat mesl el s nem kever bele istenekkel foly cselekmnyeket. Attl mai a mese, hogy olyan rzelmi szlakat pendt meg, amelyek hiteles brzolshoz nem volt szksg rjuk. A film nem a klasszikus m feldolgozsa, csak egy alap, amire olyan trtnet plhetett, ami a mai viszonyok kzepette is kpes nagyon aktulis maradni. „Ha Homrosz letekintene rnk, neki is ez lenne a vlemnye.” - mondta lelkesen a rendez.
Pittet viccesen kiadva elrulta, hogy elvitte egy bajor tterembe, ahol az volt a teszt szmra, hogy kpes-e megenni a neki szervrozott cslkt, sok srrel. Egy leend Akhilleusznak azonban ez a feladat meg sem kottyanhatott. Petersen bszke arra, hogy Brad Pitt mr akkor igent mondott, amikor a vgleges forgatknyv el sem kszlt.
Brad Pitt szmra nem volt krds, hogy elvllalja-e a neki sznt szerepet, habozs nlkl, els szra igent mondott. Br a szoknys szerepeket egy idre ezzel letudta, ez a forgats emlkezetes marad szmra. Olyan felkszlsi idszakot mondhat magnak, ami lehetv tette, hogy mind fizikai mind lelki rtelemben tkletesen alkalmass vljk a szerepre. Az elkszleti idszak legnehezebb rsze pont a vge volt, amikor mr testileg-lelkileg rkszlt a feladatra, de a forgats mg vratott magra. Homrosz Iliszt egybknt mindenkinek csak ajnlani tudja.
Pitt a sajtesemnyen vgig kedves tvolsgtartssal vette a krdseket, azok nyolcvan szzalka ugyanis hozz rkezett annak ellenre, hogy jval tbben (tizenketten) vettek rszt a stbbl (a fszereplk kzl csak Peter O’Toole nem tudott eljnni). Egyszer jtt csak zavarba, amikor egy rafinlt grg jsgr Anistonra clozva azt szerette volna tle hallani, hogy a grg (szrmazs) nk a legszebbek a vilgon. Pitt nem hagyta magt, hisz a felesgt rint krdsek nem a kedvencei, de „lete legnagyszerbb njnek” titullva t, mindent elmondott, amit szerinte e tmrl brkinek tudnia kell.
Szemmel lthatan megszokta a nagy filmekkel jr nagy felhajtsokat Orlando Bloom, aki kendcskvel a fejn rkezett s gondolkods nlkl bevallotta, hogy neki esze gban sem volt elolvasni a knyvet meghallgatta CD-n, s gy is nagyon tetszett neki. Ennl jval visszafogottabban meslte el a Hektort alakt Eric Bana, hogy hat hnapig tartott az az idszak, amg a nullrl sikerlt feltornznia magt arra szintre, hogy maradktalanul kpes legyen eleget tenni a rendezi utastsnak, hogy gy lovagoljon, mintha szl szrnyn szguldana.
A hlgyek kzl a Hektor felesgt alakt, angol szrmazs Saffron Burrows vonta maghoz a szt legtbbszr. Vlasztkos angolsggal meslte el a grg mitolgia hihetetlen hatst az eurpai kultrra., A Wolfgang Petersen oldaln helyet foglal Diane Kruger (Helne) volt az egyetlen, aki egyetlen egyszer sem kapott krdst, gy nem nylhatott alkalma arra, hogy elmeslje milyen rzs volt, amikor megtudta, hogy kapta szp Helne szerept.
ICPress/Cannes
|